Start Adopcja serca Adopcja serca

Adopcja serca

W marcu bieżącego roku uczniowie obecnej klasy 3a przystąpili do „Adopcji Serca”. Adoptowali dwie dziewczynki Aidee Zurite i Daniele Morilla Foronda z Hogar de Ninas San Francisco z Cochabamby w Boliwii. Uczniowie co miesiąc przesyłają na utrzymanie dziewczynek pieniądze, czasem kartki, listy i paczki.

8 września 2009 Gimnazjum nr 8  - klasę 3a odwiedziła pani Magdalena Moll – wolontariuszka z Hogar de Ninas San Francisco w Boliwii. Pani Magdalena przyjechała na zaproszenie wychowawcy klasy.

Temat spotkania brzmiał: „Wirtualna podróż po Ameryce Południowej”. W spotkaniu udział wzięli pani dyrektor mgr Aleksandra Klimczewska, pani wicedyrektor mgr Joanna Lankiewicz,  pani redaktor z tygodnika „Twoje Tychy” Sylwia Zawadzka oraz uczniowie klasy 3a z wychowawcą.

"Adopcja serca" dwóch dziewczynek Aidee Zurita i Danieli Morillo Fronda z Boliwii jest prowadzona w naszej szkole od marca 2009 roku.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły co miesiąc płacą symboliczną złotówkę, przez co możemy wysyłać dziewczynkom pieniądze na utrzymanie, paczki, a także kartki i listy.

Na ostatnie święta Bożego Narodzenia dostaliśmy kartki z życzeniami, a także wiele pięknych ozdób boliwijskich, które sprzedawaliśmy uczniom i nauczycielom, a zarobione w ten sposób pieniądze przesłaliśmy dziewczynkom.

Dzięki nowoczesnej technologii, nasza adopcja nie ogranicza się jedynie do korespondencji listownej  ostatnio miałam okazję rozmowy z Aidee na skype, bardzo pomocna okazała się nasza polska wolontariuszka, która służyła za tłumacza. Dla Aidee było to wielkie przeżycie, zobaczyć na żywo swoją Madrine (Mariolę).

W styczniu wysłaliśmy listy napisane przez uczniów klasy 1a, przetłumaczone na język hiszpański. Natomiast w kwietniu zamierzam wysłać dziewczynkom kolejną paczkę z okazji świąt wielkanocnych.

Obecnie pod opieką mamy Aidee, do której wysyłane są kartki, listy, paczki, zabawki, słodycze z okazji urodzin i świąt.

Aidee

Koszt adopcji to 12 zł na rok (1zł na miesiąc od ucznia).

Na zdjęciu Aidee trzyma w rękach prezent, który otrzymała od nas z okazji urodzin w październiku. Teraz przygotowujemy paczkę na Boże Narodzenie. Na duże wyróżnienie ze względu na pomoc Aidee zasługują klasy 3a, 2a i 1b gimnazjum oraz klasa 6 szkoły podstawowej.

Pani Mariola Freiherr-Trukała utrzymuje stały kontakt  z wolontariuszką domu Hogar de Ninas San Francisco, panią Joanną Trawczyńską, która niebawem przyjedzie z boliwijskimi ozdobami.

Poprawiony (poniedziałek, 17 grudnia 2012 16:30)