Start Aktualności

Ruszyła akcja Szlachetnej Paczki

Niosę pomoc - Akcja edukacja

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego programu Polskiej Akcji Humanitarnej „Niosę pomoc -Akcja Edukacja”. Celem akcji jest zdobycie wiedzy o dostępie do edukacji na świecie, szczególnie w krajach, gdzie PAH realizuje projekty humanitarne.

Celem programu „Akcja Edukacja” jest  uświadamianie skutków braku dostępu do edukacji i wspieranie działań PAH, których celem jest budowa i wyposażenie 5 szkół w dystrykcie Dhading w Nepalu.

Polska Akcja Humanitarna od wielu lat angażuje się na rzecz poszkodowanych na skutek kryzysów humanitarnych dzieci. Wspieranie ich powrotu do szkoły jest dla nas szczególnie ważne. Postanowiliśmy więc włączyć się w odbudowę zniszczonej infrastruktury szkolnej w Nepalu.

Zbiórka dla Burka oraz Mruczka

Po raz kolejny organizujemy zbiórkę dla podopiecznych schroniska w Tychach-Urbanowicach

Potrzebne są:

- Pożywienie (dla psów i kotów)

• sucha karma
  • karma w puszce
  • makaron,
  • kasza itp.)

- Koce, miski, ręczniki,

- Środki opatrunkowe.

Zbiórkę prowadzimy do 19 maja

Przyłącz się do akcji i pomóż zwierzakom

Szkolna Grupa Wolontariatu

Przyniesione artykuły można oddawać Pani Falkiewicz lub Pani Matysiak

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Po raz kolejny już nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami,  nauczycielami i obsługą pragnęli umilić święta wybranej rodzinie. Cieszy nas, że w tak trudnych czasach znajdują się tacy ludzie, którzy chcą bezinteresownie podzielić się z innymi, tym co mają. Potrafią oddać cząstkę siebie i nieść pomoc dając tym samym wiarę i nadzieję, że świat nie jest taki zły jak go malują. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum dziękuje serdecznie wszystkim darczyńcom w imieniu swoim i Rodziny.

Zbiórka dla Mruczka i Burka zakończona

Nasi wolontariusze razem z całą Szkołą Podstawową, Gimnazjum i Przedszkolem włączyli się już po raz kolejny do corocznej akcji "Zbiórka dla Mruczka i Burka" na rzecz zwierząt z tyskiego Schroniska.
Udało nam się zebrać m.in. karmę, koce, ręczniki, materiały opatrunkowe, zabawki, miski.
Wszystkim uczniom i przedszkolakom przekazujemy podziękowania skierowane do nas od Dyrekcji Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.

Poprawiony (wtorek, 23 czerwca 2015 18:23)