Start Biblioteka szkolna Uczniowie polecają

Dwie Marysie

Książka Ewy Nowak , która opowiada o pewnej nastolatce – Marysi. Wbrew tytułowi Marysia fizycznie jest tylko jedna. Więc dlaczego tytuł brzmi „Dwie Marysie” (?) , ktoś mógłby zapytać, a ja wyjaśnię. Dlatego, że Marysia jest postacią lekko nieprzewidywalną. Nie wiadomo, kiedy wybuchnie gniewem, a kiedy śmiechem. Ale, czy nie jest tak z większością nastolatek w wieku dojrzewania? Pozostawmy to pytanie bez żadnej odpowiedzi. Książka zawiera wiele zabawnych momentów, jest lekka i przyjemna. Nic, tylko czytać!

Drugi

Pewność siebie, popularność, idealny wygląd. To cechy, które idealnie opisują bohatera książki autorstwa Ewy Nowak : „Drugi”. Jednak te przymioty są tylko otoczką postaci Hadriana (bo tak ma na imię ów bohater). Książka idealnie opisuje, co przeżywa nastolatek, który powszechnie przez większość społeczności ( szczególnie żeńską), uważany jest za bliski ideału. W tej części są pokazane także losy kuzyna Hadriana- Arka, który jest jego kompletnym przeciwieństwem i on w książce jest symbolem nastolatka, który nie jest powszechnie lubiany i pewny siebie. Nie brakuje tutaj wątków miłosnych i przykładów przyjaźni. Książka czasami bawi, czasami wzrusza. Jest jedną z moich ulubionych i każdemu serdecznie ją polecam.

Krzywe 10

Większość ( jak nie wszyscy) z nas kocha wakacje i już o nich myśli. Przyjaciele, słońce, jezioro. To elementy, które na samą myśl o nich przyprawiają o rozmarzony uśmiech na twarzy. Niestety do wakacji zostało jeszcze 6 miesięcy, ale jest sposób jak zaczerpnąć odrobiny wakacyjnej przygody, już teraz, nie wychodząc z domu. O czym mówię? Oczywiście, o książce. Konkretnie mam na myśli „Krzywe 10” Ewy Nowak. Książka ta opowiada o grupie przyjaciół spędzających wakacje w domku na Mazurach. Grupa nastolatków przeżywa wiele zabawnych sytuacji, a to co im się przytrafia jest często podsumowane jakąś życiową mądrością, przekazaną w bardzo prosty sposób. Gorąco polecam tą książkę, w oczekiwaniu na gorące lato!