Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość
Start Wydarzenia Rok szkolny 2017/2018

Zróbmy pokój

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Niosę pomoc” organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. W tym roku młodzież postanowiła pomagać uchodźcom wewnętrznym zamieszkującym wschodnią Ukrainę. Akcja „Zróbmy pokój!” miała na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży trudnej sytuacji uchodźców wewnętrznych  w krajach objętych konfliktem zbrojnym: Syrii, Ukrainy i Sudanu Południowego. Uczniowie wzięli udział w dyskusji, dlaczego pokój jest ważny i co sami  mogą zrobić, by żyć w pokoju. Konflikty zbrojne bardzo dotykają zwłaszcza ludność cywilną, a w szczególności dzieci i młodzież. Uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum wzięli udział w

warsztatach przygotowanych z udostępnionych materiałów PAH.

Zwieńczeniem akcji była sprzedaż gadżetów PAH ołówków i bransoletek. Uczniowie zebrali 500 zł, które zostały przekazane fundacji PAH. Szkolną akcją zainteresowało się katowickie radio eM, które 10 maja odwiedziło naszą szkołę. Przedstawiciele młodzieży (Wiktoria, Marta, Monika, Kuba i Mateusz), szkolna koordynatorka akcji pani Justyna Kusiak i pani dyrektor Aleksandra Klimczewska wzięli udział w nagraniu materiału do audycji „Misja dla każdego”, w której przedstawili główne założenia akcji. Audycja została wyemitowana w radiu eM 10 i 13 maja. Poniżej zamieszczamy nagranie do odsłuchania.

>>> POSŁUCHAJ <<<

Wszystkim zaangażowanym w akcję  serdecznie dziękujemy!

Poprawiony (środa, 11 lipca 2018 13:29)

Konkurs Rodzinny

Uwzględniając obecne problemy społeczne nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w dniu 12 kwietnia 2018 r. przygotowali I Konkurs Rodzinny pod hasłem: Wspaniała sprawa – rodzinne potyczki i niezła  zabawa!. Impreza ta doskonale wpisała się w realizacje założeń Kampanii Miejskiej Porozmawiajmy o trudnych uczuciach.

Głównym celem tego konkursu było odciągnięcie dzieci i młodzieży od tabletów i komputerów oraz zagwarantowanie im wspólnej zabawy w gronie rodzinnym, a także  integracja społeczności zamieszkującej dzielnicę Tychów – Cielmice. Imprezę rozpoczął pokaz sztuk walki przygotowany przez Mistrzynię Świata Karate Oyama p. Danutę Fydę – Granek i jej podopiecznych. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili akrobatyczne popisy małych adeptów sztuk walki, aby z podobnym zapałem przystąpić do realizacji zadań konkursowych.

Każda drużyna (a było ich 8) składała się z uczniów szkoły oraz członków rodzin i wcześniej wylosowała swój kolor koszulki, by na spotkanie przybyć w swoich barwach.  Zmagania były zróżnicowane: od konkurencji sprawnościowych i siłowych, jak kręcenie hula-hopem i przeciąganie liny, poprzez artystyczne - wykonanie fantazyjnego nakrycia głowy z surowców wtórnych, wokalno –artystycznych – zaśpiewanie wylosowanego fragmentu tekstu z gazety na melodię : Szła dzieweczka i przygotowanie do tego choreografii, aż po kalambury – odgadywanie nazwisk znanych Polaków.

W trakcie konkursu cały czas czynna była „Słodka kawiarenka”, w której w miłym towarzystwie można było zjeść domowe ciasto i napić się aromatycznej kawy. W ferworze walki i doskonałej zabawy nikt nie zauważył, że rywalizacja przeciągnęła się aż do godzin wieczornych. Jury, w skład którego wchodzili,  między innymi: Radny Miasta Tychy - Mariusz Mazur i honorowo wielebny ks. Piotr Wojszczyk – proboszcz tutejszej parafii, wyłoniło jednak zwycięzców, którymi zostały: I miejsce –  drużyna błękitnych - klasy III gimnazjum, II miejsce –  drużyna zielonych - klasa IV szkoły podstawowej, III miejsce – drużyna szarych - klasa III SP. Nagrody były atrakcyjne, ponieważ zagwarantowały dalszą zabawę w rodzinnym gronie. Za I miejsce członkowie drużyny otrzymali bilety do kina, a za II i III - zaproszenie na kręgle.Nie tyko zawodnicy zostali nagrodzeni,  bowiem klasy zwycięskich drużyn otrzymały każda blachę pysznego, swojskiego ciasta upieczonego przez szkolne kucharki,  a najbardziej zaangażowani kibice cukierki. Pozostali uczestnicy zmagań zostali poczęstowani sokami oraz „Ptasim mleczkiem” .

>>> galeria <<<