Start Wydarzenia Rok szkolny 2008/2009/2010/2011 Z wizytą w stolicy

Z wizytą w stolicy

W dniach 28-29 października 2010 roku uczestniczyłem w wycieczce do Warszawy.

W dniach 28-29 października 2010 roku uczestniczyłem w wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia zobaczyłem m.in. Łazienki. Największym zainteresowaniem cieszyły się wiewiórki, które w Parku można było spotkać na każdym kroku. Niestety, nikomu nie udało się złapać zwierzaka. Następnie udałem się z grupą do budynku Parlamentu. Tam z pomocą przewodników, dowiedziałem się wielu rzeczy o siedzibie polskiego rządu. Ciekawie było, gdy podczas przechodzenia przez specjalną bramkę, zatrzymany został Szymon W., którego strażnik musiał bardzo dokładnie przeszukać. pod wieczór, udaliśmy się do znanego Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na wszystkich wielkie wrażenie. Na koniec coś, na co nie jeden z uczniów czekał. Wyjazd do kina na film pt. "Śluby panieńskie". Film mający dobre recenzje nie zachwycił wszystkich uczniów.. Po rozpoczęciu ciszy nocnej zostaliśmy zakwaterowani w hotelu Aramis.

Następnego dnia rano, po śniadaniu opuściliśmy hotel. Autokar zawiózł nas na Powązki, na cmentarz, na którym spoczywały prochy wielkich Polaków m.in. Jana Parandowskiego. Po odwiedzeniu Powązek udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Mino ładnego wyglądu królewskiej posiadłości, niektórzy uczniowie wychodzili na zewnątrz znudzeni. Pozostałą część dnia spędziliśmy spacerując. Zobaczyliśmy m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mieliśmy okazję być świadkiem zmiany warty, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ciekawość wzbudzili uliczni "mimowie" (warto wspomnieć, że jeden z nich zaprzyjaźnił się bliżej z Damianem G.). Zobaczyliśmy także Pałac w Wilanowie - niestety tylko na zewnątrz. Po długim spacerze, udaliśmy się na obiad. Po posiłku przeszliśmy w okolice Pałacu Kultury, by przez godzinę "zwiedzać" galerię handlową, Złote Tarasy. Po całym dniu zwiedzania i spacerowania udałem się do autokaru, którym wróciliśmy cało i zdrowo do domu.